01-06-26
Terugblik ALV Firevaned van 28 mei 2026
Een inspirerende ALV vol actuele thema’s en gezamenlijke ambities
Op donderdag 28 mei kwamen we samen bij het BOVAGhuis in Bunnik voor de Algemene Ledenvergadering van Firevaned. Een waardevolle middag waarin we samen vooruitkeken naar de ontwikkelingen in de branche en onze gezamenlijke koers.
Tijdens het formele deel stelden we de jaarrekening 2025 en het verslag van de vorige ALV vast en bespraken we de belangrijkste verenigingszaken. We verwelkomden Decon Mobility Nederland als nieuw lid. Ook namen we afscheid van Evert Elbertse (voorheen eigenaar van Sowecare), die met pensioen is gegaan en het management heeft overgedragen. We danken hem voor zijn jarenlange inzet en betrokkenheid, die hebben we altijd zeer gewaardeerd.
Daarna gingen we in op de strategische koers, de samenwerking en integratie met FMed en de activiteiten van de commissies. Duidelijk is dat we als branche blijven inzetten op toegankelijke, kwalitatieve en betaalbare hulpmiddelen, met focus op maatschappelijke waarde en zelfredzaamheid.
Daarnaast zijn verschillende actuele thema’s gedeeld, zoals ontwikkelingen binnen wet- en regelgeving en samenwerking met VWS en andere stakeholders zoals IGJ, evenals onderwerpen als duurzaamheid, beschikbaarheid van hulpmiddelen en de arbeidsmarkt.
Ook zijn de nieuwe websites van Firevaned gepresenteerd: een vernieuwde algemene website met intranet voor leden, een doorontwikkelde campagnesite Eigenwaarde is onbetaalbaar en de nieuwe site Werkvoorhelden.nl. Met deze site presenteren we ons als aantrekkelijke branche en werkgever om in te werken. De website bevat onder andere een landkaart met alle vestigingen van leden waar vacatures zijn, met een directe link naar de eigen organisatie, en biedt veel informatie over werken, opleidingsmogelijkheden en doorgroeien binnen de branche. De livegang van de websites is gepland rond juni/juli. Daarnaast heeft ook het logo van Firevaned een update gekregen, met een frisse en eigentijdse uitstraling.
Na de pauze volgden drie interactieve discussietafels.
Bij de thematafel over langdurige stroomuitval gingen we in op de vraag wat er gebeurt als de stroom meerdere dagen uitvalt en wie waarvoor verantwoordelijk is. Daarbij werd duidelijk hoe belangrijk goede voorbereiding en realistische verwachtingen zijn. Firevaned stelt hiervoor een praktische instructie op, waarvoor tijdens de sessie al waardevolle input is opgehaald.
Bij de discussietafel over het kader gehandicaptenvoertuigen is meer duidelijkheid gegeven over de actuele ontwikkelingen en openstaande vragen.
De sessie over de samenwerking met belangenverenigingen leverde veel energie en ideeën op. Centraal stond hoe we als branche onze meerwaarde beter zichtbaar maken en sterker optrekken richting beleidsmakers. Ook is gesproken over het benutten van actualiteit, het uitdragen van thema’s zoals circulariteit en het inzetten van passende communicatiekanalen. Voorgesteld is om hiervoor een taskforce in te richten die dit verder oppakt.
We sloten de middag af met een plenaire terugkoppeling en een gezellige netwerkborrel.
Dank aan alle leden voor de betrokkenheid en waardevolle input. Samen blijven we bouwen aan een sterke en toekomstbestendige branche.
De presentatie van de ALV is hier terug te vinden.
Meer nieuws:
22-06-26
Het jaaroverzicht 2025 van Firevaned is beschikbaar!
Ook dit jaar hebben we de belangrijkste inzichten, resultaten en ontwikkelingen van Firevaned gebund ...
05-06-26
Zilveren Kruis zorgkantoor start nieuwe inkoopprocedure depothouderschap mobiliteitshulpmiddelen
De overeenkomst met de huidige depothouder van Zilveren Kruis zorgkantoor voor het herverstrekken va ...
04-06-26
Producentenverantwoordelijkheid & WEEE (AEEA): waar staan we?
De regelgeving rond producentenverantwoordelijkheid voor elektrische en elektronische apparatuur sta ...